AVaspo pristato poetinį filmą “Per dieną tiek kartų”

2014-06-05, 17:10

„Per dieną tiek kartų“ yra pagal to paties pavadinimo audiovizualinės poezijos grupės „AVaspo“ kūrinį sukurtas video klipas. Jame kalbama apie daugybę kartų kasdien atliekamus veiksmus ir besikeičiančias būsenas. Per dieną tiek kartų mes susitinkame žmones, apsidžiaugiame, nuliūstame, norime būti vieni kitiems malonūs, kovojame su nuovargiu, rutinos slibinais ir demonais. Kartais dienos kaleidoskopas – be galo didelis, kartais – apribotas dienos darbų, įpročių ir apdulkėjusio tvarkaraščio.

„Per dieną tiek kartų“ apjungia skirtingas paraleliai vykstančias siužetines linijas, kurios tarpusavyje mažai ką turi bendro. Tai  žmonijos veiklų mechanizmo atspindys, kuriame kiekvienas veikėjas yra tam tikras varžtelis, svarbus bendram judėjimo procesui, tačiau tiesiogiai neįtakojantis kito varžtelio. Skubėjimo ir užimtumo matematika neleidžia ilgėliau vieniems prie kitų stabtelti.

Šį susvetimėjimo jausmą stiprina skirtingos klipe pasirinktos erdvės. Miesto gyvenimas, glaustai įkūnytas Vilniaus ir Londono panoramose, užsimena apie tiltų, patilčių, turgaviečių ir metro gyvenimą. Nors miškas simbolizuoja nostalgišką ilgesį, jaučiamą gamtai, natūraliems ritmams ir atsipalaidavimui, tačiau ilgainiui tampa savotišku labirintu, kuriame bandoma rasti išėjimą iš esamos padėties. Bet ar miestas ir nėra mūsų naujosios džiunglės? Ir jeigu taip, tada koks skirtumas, kur pasiklystam? Galbūt reikia keisti ne kelią, o piligrimą, virstantį kareivišku robotu, kasdien tiek kartų pabundantį kovai su pačiu savimi.

 Tekstas ir balsas: Gabrielė Labanauskaitė-Diena
Muzika: Vladas Dieninis
Režisieriai: Justinas Beinorius ir Gabrielė Labanauskaitė-Diena
Operatoriai: Justinas Beinorius, Joh Sena, Mantas Šalčius
Montažas: Justinas Beinorius