Instaliacija / performansas – De Solitude

2011-06-17, 23:44

Šeštadienį „Tebūnie Nakties“ programoje bus pristatytas Lietuvoje vis dar retas, tačiau unikalus performanso/koncerto/meninės instaliacijos junginys.

Audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ bendradarbiaudama su dviem prancūzų menininkais, eksperimentinio kino režisieriumi Nicolas Perge ir video menininku Raphael Dupont kviečia tapti unikalaus performanso „De Solitude“ liudininku ir dalyviu. Jau šį šeštadienį, Birželio 18 dieną, 22val., VU Sarbievijaus kiemelyje (Universiteto g. 3) pokalbiui apie vienatvę susitiks bendrų idėjų, tačiau skirtingų meno formų vedini kūrėjai, jų kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas bus atiduotas publikos vertinimui.

„AVaspo“ tekstų kūrėjos Gabrielės GaL Labanauskaitės eilėraščio eilutė „Vienatvės langas rodo nebylųjį kiną“ tapo šios lietuvių audiovizualinės poezijos grupės ir dviejų prancūzų vaizdo menininkų – Nicolas Perge ir Raphael Dupont kūrybinio bendradarbiavimo kodu. „De Solitude/Vienatvė“ punktyrinė dramaturginė linija brėšis nuo poezijos štrichų, muzikinių išgyvenimų ir performansinio buvimo iki vizualių pasakojimų.

„De Solitude“ – tai instaliacija, vienadienė paroda, kuri neturi jokių stereotipinių tradicinio koncerto ir vizualizacijų rėmų (aiškios pradžios ir pabaigos, tradicinės scenos ir salės opozicijos). Todėl nors pasirodymas truks tris valandas – galima stebėti tiek trumpą jo fragmentą, tiek visą vaidinimą, nuo pradžios iki galo.

„De Solitude“ režisuojantys ir vizualią išraišką kuriantys prancūzų menininkai Raphael Dupont ir Nicolas Perge prieš tai nėra dirbę kartu. Vizualias instaliacijas ir scenografiją audiovizualiniams performansams kuriantis Raphael Dupont vertinamas visoje Europoje, nuolat kviečiamas dalyvauti įvairiuose audiovizualinio meno projektuose skirtingose šalyse. Eksperimentinio kino režisierius Nicolas Perge yra sulaukęs pripažinimo Prancūzijoje, jo filmai pristatomi Europos festivaliuose, transliuojami Prancūzijos televizijose. Nicolas ir Raphael susipažino prancūzų kultūros centro ir „Tebūnie naktis“ organizatorių inicijuoto projekto metu. Todėl tai, ką pamatysite tą vakarą, bus premjera visomis šio žodžio prasmėmis.

„Toks kūrybinis bendradarbiavimas man labai įdomus. Visi atstovaujame skirtingas meno formas, tačiau mąstome panašiomis idėjomis, todėl, manau, pasieksime puikų rezultatą. Mano užduotis – vizualizuoti performanso, muzikos ir poezijos jungtis. Performansui suteikti video instaliacijos bruožų. Tai labai įkvėpiantis iššūkis!” – įspūdžiais dalinasi projektui vizualizacijas kuriantis Raphael Dupont.

„Manau, kalbėti apie vienatvę ir vienišumą labai svarbu. Todėl, kad tai taip artima kiekvienam iš mūsų. Performansu stengsimės atskleisti, kuo daugiau vienatvės veidų. Pasirinkta išraiškos forma bei stiklo konstrukcija, kurioje bus įkalinti/izoliuoti atlikėjai bylos apie tai, kokie vieniši kartais esame būdami tarp žmonių. Mes norime perteikti būseną, panardinti žiūrovą į filosofišką gelmę, sykiu dovanodami jam kultūrinį pasigėrėjimą. Kaip suprantu, tai praktiškai pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, todėl kurti tampa dar įdomiau, sykiu sudėtingiau, nes prisiemame didesnę dalį atsakomybės už kiekvieną savo sumanymą.“ – teigia performanso režisierius Nicolas Perge.

„De Solitude“ dalyvauja: Gabrielė Labanauskaitė, Rytis Koreniukas, Vladas Dieninis, Pavel Kostiukov, Tomas Verbaitis, Raphael Dupont, Nicolas Perge.

Tekstą parengė: Edvinas Grinkevičius

Bernardinai.lt