Performanso koncertas “Atnaujinti Ritualai / Recycling Rituals”

2013-06-17, 09:37

AVaspo Atnaujinti Ritualai Recycling Rituals

Liepos 5-ąją, „Kultūros naktį“ muzikos klubas „Kablys“ taps „Šiaurės kabliu“, užkabinančiu savo programa, pristatančia lietuviams vis geriau pažįstamas ir juos žavinčias Šiaurės šalis. Renginio metu įvyks unikali premjera performanso koncertas „Atnaujinti ritualai / Recycling rituals“  atliekamas tik vieną kartą renginio „Kultūros naktis“ metu. Tai koncertas – spektaklis, inicijuojamas ir atliekamas audiovizualinės poezijos grupės „Avaspo“, kartu su kūrybiniais partneriais iš Skandinavijos: švede Julia Giertz iš elektronikos grupės „The Mob“ ir choreografe bei šokėja Riikka Ihalainen.

„Atnaujinti ritualai“ pristatys naujos, šiuolaikinės – urbanistinės ir kosmopolitinės pasaulėžiūros kasdienius ir bendruomeninius ritualus. Per meninę, tačiau socialiai aktyvią ir interaktyvią prizmę bus tiriama, ar reikalingi šiuolaikiniam miestui ir jo gyventojui ritualai. Jeigu taip, tai kokie jie šiandieniniame, pagreitėjusio tempo pasaulyje?
„Pasirodymas – tai kūrybinių dirbtuvių, truksiančių savaitę iki renginio proceso pristatymas. Būtent – proceso, o ne rezultato. Nes ritualai niekada nesibaigia. Jie cikliškai kartojasi, atsinaujina, keičiasi. Bandysime įsukti savo archaikos, geografijos ir asmeninių patyrimų ratą ir juo pasidalinti su atėjusia publika“,- teigia meno vadovė Gabrielė Labanauskaitė.

DALYVIAI:
• Poeziją, muziką ir vizualizacijas apjungianti grupė „Avaspo“ nuo 2008 m. savo kūrybą pristato šiuolaikiniuose meno ir literatūros festivaliuose Lietuvoje ir Europoje, kuria garso takelius trumpametražiniams filmams, poezijos ir vaizdo instaliacijas, performansus.

• Electro-pop grupė The MOB (SWE) nuo 2007 m. rengia performansus, instaliacijas, elektro-pop koncertus, turuoja Europoje ir JAV. THE MOB kūryboje atspindima pop kultūra, muzika ir šokis. Projekte dalyvausianti viena iš grupės narių Julia Giertz nekantriai laukia vizito į Lietuvą – nei karto nebuvusi ji tikisi rasti naujų inspiracijų ir išraiškos formų. Daugiau informacijos apie menininkę.

• Puikiai lietuviškai šnekanti ir Lietuvoje šiuo metu gyvenanti suomių menininkė Riikka Ihalainen šoko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos šokio kolektyvuose, o šiuo metu šiuolaikinio šokio moko M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Savo kūryba Riikka gilinasi į slaptus norus bei įpročius, tyrinėja auditoriją bei naujus kelius į jos širdį.

Programą „Šiaurės kablys“ pristato Šiaurės ministrų tarybos biuras kartu su Norvegijos, Švedijos ir Suomijos ambasadomis Lietuvoje. Plačiau apie vakaro programą skaitykite čia.

Partneriai: Kultūros baras “Kablys”, Hostelis “Jamaika”.