Grupės „AVaspo“ virusas „Gondii sindromas“ užkrės poezijos ir teatro mylėtojus

2014-09-15, 23:41

600x600BP

Spalio viduryje audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“, drauge su dramaturge Gabriele Labanauskaite ir režisiere Saule Norkute bei nauja kūrybine komanda iškels modernią lytiškumo dilemą, virsiančią toksoplazminiu performansu. Novatorišku šiuolaikinės elektroninės muzikos, poezijos ir vizualų pripildytu spektakliu „Gondii sindromas“ kūrėjai žiūrovus kvies susimąstyti apie lyties padalintą pasaulį.

Tikrasis „Gondii sindromas“ – tai toksoplazmozės virusas, sukeliantis centrinės nervų sistemos uždegimą, sutrikusią sąmonę ar orientaciją bei elgesio pokyčius. „AVaspo“ muzikinio spektaklio sindromas – tai diagnostinis algoritmas, atsikartojantis kiekviename iš mūsų, turintis konkrečias priežastis ir nenuspėjamas pasekmes. Ne visada pastebime, kai susergame ir net žinodami savo ligą, ne visada norime pasveikti. Ne visada kovojame su mus supančiais ir įkalinančiais (more…)

AVaspo pristato poetinį filmą “Per dieną tiek kartų”

2014-06-05, 17:10

„Per dieną tiek kartų“ yra pagal to paties pavadinimo audiovizualinės poezijos grupės „AVaspo“ kūrinį sukurtas video klipas. Jame kalbama apie daugybę kartų kasdien atliekamus veiksmus ir besikeičiančias būsenas. Per dieną tiek kartų mes susitinkame žmones, apsidžiaugiame, nuliūstame, norime būti vieni kitiems malonūs, kovojame su nuovargiu, rutinos slibinais ir demonais. Kartais dienos kaleidoskopas – be galo didelis, kartais – apribotas dienos darbų, įpročių ir apdulkėjusio tvarkaraščio. (more…)

ŠOKIO, MUZIKOS IR POEZIJOS SPEKTAKLIO „MELANCHOLIJOS BOKŠTAI“ PRISTATYMAS

2013-11-16, 18:06

Lapkričio 14 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyko  šokio, poezijos ir muzikos spektaklio “Melancholijos bokštai” pristatymas.
Projekto iniciatoriai: Kauno menininkų namai, šokio teatras AIROS, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“.

Foto: Kristina Čyžiūtė 

Šokio spektaklis “Melancholijos bokštai” /trys žingsniai iki premjeros/

2013-10-30, 22:51

Melancholijos bokstai_fb_cover photo_851x315px_02

Lapkričio 14 d. 19:19 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro didžiojoje scenoje „Melancholijos bokštus“ statys ir griaus šokio, poezijos bei muzikos junginys. Šis novatoriškas projektas tyrinėja būsenas, kuriose kiekvienas išgyvena savo paribius – vienatvės ir naujų erdvėlaikių suvokimo.

„Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė choreografė ir režisierė Aira Naginevičiūtė jau ne vieną kartą bendradarbiavo su poete ir dramaturge Gabriele Labanauskaite, kompozitoriumi Vladu Dieniniu ir scenografu Arūnu Adomaičiu. Šį kartą į kūrybinės komandos branduolį įsiliejo brandūs, talentingi šokio kūrėjai bei audiovizualinės poezijos grupė „Avaspo“, jau tapusi reiškiniu tarpdisciplininių menų pasaulyje. „Avaspo“ savo pasirodymais susieja poeziją, vizualiką, įvairiausių stilių muziką, performatyvumą. Bendrą viziją turinčių kūrėjų komanda dėlioja judesio, teksto, garso, vaizdo, scenografijos ir kostiumų elementus į būsimo šokio spektaklio mozaiką.Choreografė: Aira Naginevičiūtė
Dramaturgė: Gabrielė Labanauskaitė
Kompozitorius: Vladas Dieninis
Scenografas: Arūnas Adomaitis
Kostiumų dailininkas: Benas Bogušas

Atlieka: Goda Laurinavičiūtė, Greta Grinevičiūtė, Gabrielė Labanauskaitė.

Projekto iniciatoriai: Kauno menininkų namai, šokio teatras AIROS, audiovizualinės poezijos grupė „Avaspo“.

Bilietus platina TIKETA. Taip pat Kauno menininkų namų „Mūzų svetainė“ ir Nacionalinio Kauno dramos teatro kasa.

Melancholijos bokstai_fb_cover photo_851x315px_01

Fotoatgarsiai: Performansas-koncertas „ATNAUJINTI RITUALAI / RECYCLING RITUALS“

2013-07-12, 17:20

Liepos 5 d. „Kultūros nakties“ metu renginyje „Šiaurės Kablys“ įvyko koncerto – spektaklio „Atnaujinti Ritualai / Recycling Rituals“ premjera. Projektą inicijuojavo ir atliko audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“, kartu su partneriais iš Skandinavijos: švede Julia Giertz iš elektronikos grupės „The Mob“ ir suomių choreografe bei šokėja Riikka Ihalainen.

Programą pristatė „Kultūros naktis“, Šiaurės ministrų tarybos biuras kartu su Švedijos, Suomijos ambasadomis Lietuvoje.

Nuotraukos: Lauryna Narkeviciute

Atnaujinti ritualai / Recycling Rituals (more…)

Performanso koncertas “Atnaujinti Ritualai / Recycling Rituals”

2013-06-17, 09:37

AVaspo Atnaujinti Ritualai Recycling Rituals

Liepos 5-ąją, „Kultūros naktį“ muzikos klubas „Kablys“ taps „Šiaurės kabliu“, užkabinančiu savo programa, pristatančia lietuviams vis geriau pažįstamas ir juos žavinčias Šiaurės šalis. Renginio metu įvyks unikali premjera performanso koncertas „Atnaujinti ritualai / Recycling rituals“  atliekamas tik vieną kartą renginio „Kultūros naktis“ metu. Tai koncertas – spektaklis, inicijuojamas ir atliekamas audiovizualinės poezijos grupės „Avaspo“, kartu su kūrybiniais partneriais iš Skandinavijos: švede Julia Giertz iš elektronikos grupės „The Mob“ ir choreografe bei šokėja Riikka Ihalainen.

„Atnaujinti ritualai“ pristatys naujos, šiuolaikinės – urbanistinės ir kosmopolitinės pasaulėžiūros kasdienius ir bendruomeninius ritualus. Per meninę, tačiau socialiai aktyvią ir interaktyvią prizmę bus tiriama, ar reikalingi šiuolaikiniam miestui ir jo gyventojui ritualai. Jeigu taip, tai kokie jie šiandieniniame, pagreitėjusio tempo pasaulyje?
„Pasirodymas – tai kūrybinių dirbtuvių, truksiančių savaitę iki renginio proceso pristatymas. Būtent – proceso, o ne rezultato. Nes ritualai niekada nesibaigia. Jie cikliškai kartojasi, atsinaujina, keičiasi. Bandysime įsukti savo archaikos, geografijos ir asmeninių patyrimų ratą ir juo pasidalinti su atėjusia publika“,- teigia meno vadovė Gabrielė Labanauskaitė.

DALYVIAI:
• Poeziją, muziką ir vizualizacijas apjungianti grupė „Avaspo“ nuo 2008 m. savo kūrybą pristato šiuolaikiniuose meno ir literatūros festivaliuose Lietuvoje ir Europoje, kuria garso takelius trumpametražiniams filmams, poezijos ir vaizdo instaliacijas, performansus.

• Electro-pop grupė The MOB (SWE) nuo 2007 m. rengia performansus, instaliacijas, elektro-pop koncertus, turuoja Europoje ir JAV. THE MOB kūryboje atspindima pop kultūra, muzika ir šokis. Projekte dalyvausianti viena iš grupės narių Julia Giertz nekantriai laukia vizito į Lietuvą – nei karto nebuvusi ji tikisi rasti naujų inspiracijų ir išraiškos formų. Daugiau informacijos apie menininkę.

• Puikiai lietuviškai šnekanti ir Lietuvoje šiuo metu gyvenanti suomių menininkė Riikka Ihalainen šoko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos šokio kolektyvuose, o šiuo metu šiuolaikinio šokio moko M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Savo kūryba Riikka gilinasi į slaptus norus bei įpročius, tyrinėja auditoriją bei naujus kelius į jos širdį.

Programą „Šiaurės kablys“ pristato Šiaurės ministrų tarybos biuras kartu su Norvegijos, Švedijos ir Suomijos ambasadomis Lietuvoje. Plačiau apie vakaro programą skaitykite čia.

Partneriai: Kultūros baras “Kablys”, Hostelis “Jamaika”.

Animacijos filmo „Svirplys ir skruzdė“ įgarsinimas

2012-10-17, 23:49

Vladislavas Starevičius – XX a. pradžioje Lietuvoje kūręs, lėlinės animacijos pradininku tituluojamas menininkas. Renginyje „Kultūros naktis 2012”, Vladislavo Starevičiaus filmų retrospektyvos proga naują garso takelį jai ruošė prancūzų pianistas Jacques Cambra, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo” ir  muzikantų Vytauto Labučio bei Remigijaus Rančio duetas.

Retrospektyvoje dalyvavo legendinio animatoriaus anūkė – p. Léona-Béatrice Martin Starewitch, kuri rūpinasi Starevičiaus juostų ir lėlių saugojimu bei viešinimu, liko sužavėta eksperimentine Avaspo versija. Vien tik vokalinėmis variacijomis, iš balso be jokių instrumentų kuriamas garso takelis animacijos filmukui ,,Svirplys ir skruzdėlė” – netikėtas sprendimas, suteikiantis naujas interpretacines galimybes unikaliam V. Starevičiaus kūriniui.

Instaliacija / performansas – De Solitude

2011-06-17, 23:44

Šeštadienį „Tebūnie Nakties“ programoje bus pristatytas Lietuvoje vis dar retas, tačiau unikalus performanso/koncerto/meninės instaliacijos junginys.

Audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ bendradarbiaudama su dviem prancūzų menininkais, eksperimentinio kino režisieriumi Nicolas Perge ir video menininku Raphael Dupont kviečia tapti unikalaus performanso „De Solitude“ liudininku ir dalyviu. Jau šį šeštadienį, Birželio 18 dieną, 22val., VU Sarbievijaus kiemelyje (Universiteto g. 3) pokalbiui apie vienatvę susitiks bendrų idėjų, tačiau skirtingų meno formų vedini kūrėjai, jų kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas bus atiduotas publikos vertinimui.

„AVaspo“ tekstų kūrėjos Gabrielės GaL Labanauskaitės eilėraščio eilutė „Vienatvės langas rodo nebylųjį kiną“ tapo šios lietuvių audiovizualinės poezijos grupės ir dviejų prancūzų vaizdo menininkų – Nicolas Perge ir Raphael Dupont kūrybinio bendradarbiavimo kodu. „De Solitude/Vienatvė“ punktyrinė dramaturginė linija brėšis nuo poezijos štrichų, muzikinių išgyvenimų ir performansinio buvimo iki vizualių pasakojimų. (more…)